Proběhl mezinárodní den epilepsie

Mezinárodní den epilepsie zahalil do fialové i naši fakultní nemocnici. Smyslem akce je upozornit na toto onemocnění co nejvíce lidí – epilepsie totiž nejsou jen záchvaty...

Na I. neurologické klinice FNUSA a LF MU jsou téměř 4000 pravidelně sledovaných dospělých epileptiků a tento počet každý rok mírně narůstá. „Současně je u nás každoročně provedeno zhruba deset tisíc ambulantních výkonů u pacientů s epilepsií. Nárůst je však spíše výsledkem lepšího referování pacientů od ambulantních neurologů,“ upřesnil přednosta I. NK prof. Milan Brázdil.

Letošní Mezinárodní den epilepsie je zaměřen na důležitost pohybových aktivit a sportu v souvislosti s epilepsií. „Pravidelná pohybová aktivita je jednoznačně prospěšná pro fyzickou a psychickou pohodu pacientů s epilepsií, což samo o sobě mívá pozitivní dopad na onemocnění a výskyt epileptických záchvatů. Současně ale zapojení do sportovních aktivit umožňuje postiženým jedincům překonávat jeden z nejčastějších problémů v jejich běžném životě a tou může být významná sociální izolace,“ uvedl prof. Milan Brázdil.

Mezinárodní den epilepsie 2021 Mezinárodní den epilepsie 2021 Mezinárodní den epilepsie 2021